Головна / Новини EVE / Зліт і падіння першої цитаделі в Perimeter

Зліт і падіння першої цитаделі в Perimeter

astruhaus-explode-spot

Пізньої ночі 8-го травня небеса Perimeter, The Forge (сусідня з Житою система – прим. пер.) озарились вибухом. Вперше в Новому Едемі полум’яною хвилею вибуху cпалахнула, поглинаючи всі кораблі, що зібралися для участі у івенті, зафічена цитадель.

https://zkillboard.com/kill/53864737/

https://www.youtube.com/watch?v=O1QI8RO_H40

Впродовж тижня, що передував знищенню цитаделі, багато хто поставив під сумнів розумність розміщення цитаделі поблизу воріт в Житу.

Щоб з’ясувати причини цього, я попрохав про інтерв’ю у власника, Levon’а Bedros’а з Syntonex [SYNTO], щоб дізнатись історію його цитаделі, Sanctuary.

Rhivre: Чому Ви вирішили поставити цитадель в хайсеку, а саме в Perimeter?

Levon Bedros: В зв’язку з тим, що моя корпа не дуже велика, і ми не маємо жодного капітала, я вирішив, що хайсек буде ідеальним місцем для нашої цитаделі. Крім того, однією з переваг розміщення цитаделі в хайсеку я вважав попередження про напад через систему офвару, яка давала змогу підготуватись належним чином. Perimeter був обраний тому, що я хотів побачити, скільки людей скористається сервісом рефайну, встановленого на Sanctuary.

R.: Критика зокрема стосувалась розміщення поблизу воріт. Що стало цьому причиною?

 • B.: Ну, насправді я хотів протестувати Sanctuary, подивитись, як багато людей помітять її і побачити, чи зможу я захистити свої володіння в цій колотнечі, коли інші прийдуть її атакувати. Також я хотів побачити, як швидко я міг би отримати підтримку, а також подивитись, чи змогла б цитадель відбитись від флоту нападників. З цих міркувань я хотів встановити цитадель якомога раніше і бажано на відстані менш 2 тисяч км від воріт Жити.

R.: Чому Ви встановили перший таймер вразливості через такий малий час після встановлення і на яку кількість офварів Ви в кінцевому підсумку розраховували?

 • B.: Я усвідомлював, що через місце встановлення та час вразливості цитаделі люди завжди кидатимуть мені вар. Однією з причин наявності першого вікна вразливості так скоро після заанчорення було бажання побачити, як швидко нападники зможеть згуртувати свої сили для знищення цитаделі.

R.: Чи тестували Ви цитаделі на Сінгуляріті, іїх захисні та атакуючі можливості?

 • B.: Так, і крім того, я практикувався з новою механікою дронів, я випробував кількі фітів на астреї і ознайомився з властивостями модулів. Але зараз, озираючись назад, я б точно дещо змінив, щоб підвищити ефективність проти хайсечниих флотів.

R.: Чому Ви не підготували захисний флот для першиго вікна вразливості?

 • B.: Ну, єдине, що дійсно здивувало мене у всьому цьому було те, як реально важко знайти адекватний захисний флот. У мене не було проблем з ісками і при встановленні цитаделі я розіслав листи до кожної корпи найманців, а отримав лише три відповіді: «Ваші нападники у нас в плюсах» (на цей час ми вже мали 2 вари від інших корп найманців) та «Ми дуже зайняті». А більшість взагалі не відповіла. Цікаво, що більшість корп найманців в плюсах одна в однієї. Таким чином, отримавши вар від корпи найманців, у дев’яти випадках з десяти Ви отримаєте відмову у допомозі від інших найманців, оскільки вони в плюсах у Ваших нападників. Запустивши процес, я був упевнений, що буде легко найняти флот, але я помилився.

R.: Який досвід Ви отримали в результаті першої атаки?

 • B.: Ну, в зв’язку з тим, що я не міг знайти хайсечну корпу, що згодилась би допомогти мені захистити свої ассети, я був залишений напризволяще. Під час тестування на SiSi, я знав, що моєю найголовнішою проблемою будуть логісти. Якби я міг знайти спосіб нейтралізувати логістів, моя цитадель змогла б повільно пережувати їх основний флот і встояти. Проте, зловмисники привели набагато більше логістів, ніж я припускав, і цитадель не пержила вікно вразливості.

R.: У Вас не було захисного флоту для другого вікна вразливості. Чи спробували Ви знайти ще хоч один для захисту броні?

 • B.: Тоді я намагався зв’язатись з іншими хайсечними найманцями, прохаючи допомогти або перейти на мій бік у випадку кинувших мені вар, але ці спроби не увінчалися успіхом.

R.: У неділю SLYCE відігнали флот Vendetta з 21-ї людини. Чи можете Ви розповісти, як вони стали учасниками цього?

 • B.: Після другого вікна вразливості у мене залишалось 6 днів для корекції плану моєї стратегії захисту. Я просив нульсечні альянси про флот на третє, останнє вікно вразливості. В основному я зв’язувався через друзів, які живуть в нулях. У більшості випадків я отримав такі ж самі відповіді, як і від хайсечних найманців – що або вони зайняті, або взагалі нічого. Єдиним альянсом, що реально відгукнувся був SLYCE. Спочатку план полягав у оголошенні вару моїм нападникам через корпу їхніх альтів, щоб не підставляти основний альянс і прийти на допомогу у потрібний час. Але, випадково, Vendetta кинули їм вар за кілька днів до останнього вікна вразливості, що дало змогу SLYCE допомогти під час останнього нападу. Під час бою SLYCE зіткнулись з «ускладненнями» і не могли допомогти мені атакувати інших моїх офварів. Оскільки вікно вразливості залишилось неоскарженим, цитадель була знищена того ж дня.

R.: Ви очікували на такий натовп глядачів при кожному вікні вразливості?

 • B.: Ні, цим я теж досить здивований. Я, певна річ, очікував, що трохи людей залишитися, оскільки це всеж-таки шлях Амарр – Жита, але радіострим та +600 людей в локалі – такого я не очікував взагалі.

R.: Чи на забагато ми очікуємо, розраховуючи побачити скоро нові Ваші цитаделі?

 • B.: Я впевнений, що як тільки я знайду належний захисний флот, найближчим часом Ви побачите іншу, кращу версію Sanctuary.

Відповівши на загальні питання, Levon перейшов на свій досвід управлыння цитаделлю в бою.

R.: У Вас були якісь проблеми з фітом? Я чув багато скарг з приводу витрат капи, у Вас були з цим проблеми?

 • B.: Всі мої фіти були капонестабільні, в остаточному варіанті я зміг забезпечити капи прблизно на половину бою, наприклад, в першому бою, коли Break-A-Wish пригнали невеликий флот, я б з ним упорався, якби не закінчилась капа.

R.: Якби цитадель була капостабільною, Ви, можливо, впорались би з ворожими логістами?

 • B.: В першому бою, коли у Break-A-Wish було лише два логісти, оборона була більш ефективною, проте для протидії логістам був потрібен інший фіт, крім того, на друге та третє вікно вразливості вони пригнали більше логістів.

R.: На Вашу цитадель було встановлено Т1 риги, це тому, що Т2 варіанти не були винайдені на час встановлення цитаделі?

 • B.: Так, коли я встановлював цитадель, то не побачив жодного Т2, а пізніше не міг замінити риги через пошкодження цитаделі.

R.: Як Ви оцінюєте роль цитаделей у флоті? Адже задумувались вони для активного використання.

 • B.: Ну, безумовно, цитадель не самостійна, так що, я б сказав, у неї роль підтримки флота, однак, якщо мова йде про невеликі банди, цитадель, теоретично, в змозі за себе постояти.

R.: Були побоювання з приводу дамагу ракет по субкапам, та і взагалі ДПСу по субкапам, що Ви дізнались?

 • B.: От що мені дуже сподобалось, так це відстань польоту ракет, я вбив дві наги, що намагались снайперити цитадель. Є ракети різного розміру для стрільби по субкапам, але без сіток чи пейнтерів їхній дамаг низький. Пейнтер витрачає настільки ж багато капи, як і нейтрик, що доволі дивно, оскільки, щоб так само роздути сигнатуру, можна зафітити три пейнтери на фриг. Більшість фактичного ДПСу впродовж боїв була забезпечена файтерами, особливо добре вони дамажили по крейсерам, також якось в одномо бою я знищив своїми файтерами домінікса. Я б сказав, що вони дамажать набагато сильніше за ракети.

R.: Іншою проблемою, про яку я чув, була сила модулів ECM та їхнє капоспоживання, як Ви оцінюєте ефективність джамілок?

 • B.: Я думав, з відповідними скриптами це буде реально ефективно. Виходило пристойні 60 одиниць ЕСМ, що більше, ніж у більшості логістів чи батлшипів, але знову постала проблема капи.

R.: Перейдемо до реальних боїв та їх механіки. Мені сподобався таймер ремонту. В третьому бою він потрапив 10:49, це приносить відчуття насиченості бою, Ви знаєте, чому таймер ремонту активувався у першому та третьому боях?

 • B.: Я теж люблю таймер ремонту. В першому бою я всерйоз вважав, що я у безпеці, коли Vendetta відварпали, щоб перегрупувати логістів, і кілька хвилин залишалось до їх повернення. Коли вони повернулись, один з нейтралів викликав на двобій одного з логістів, той прийняв виклик і атакував нейтрала, і весь ланцюг логістів заблимав жовтим, і тоді було активовано таймер ремонту. У третьому бою у Break-A-Wish був корабель, який віддалився на 79 км і вони спробували перегрупуватися, але не змогли через бамп і це активувало таймер ремонту, поки вони шикувались та повільно виходили на оптимал.

Подякуємо Levon’у, за те, що він знайшов час, щоб відповісти на всі мої запитання, я з нетерпінням чекаю на нову зустріч з ним та його цитаделями в дії найближчим часом!

Репортаж: Rhivre, станційний торговець

Переклад Mak Sim taki da.

Джерело: https://www.themittani.com/news/rise-and-fall-first-perimeter-citadel

Читайте також

Збільшення дальності гіперстрибків капіталів

ССР запропонували змінити дальність гіперстрибків капіталів та суперкапіталів. Очікується, що помірне збільшення дальності, як зазначив …

Залишити відповідь

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.